Raport: Rynek kart kredytowych dla firm – I kw. 2020

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 12-06-2020, 09:46

W pierwszym kwartale 2020 r. ubyło firmowych kart kredytowych. Z danych zebranych z banków wynika, że na ryku działa 118 tys. kart dla firm. To o ponad 2 tys. mniej niż w grudniu 2019 roku.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Firmowe karty kredytowe to nisza. Jest ich na rynku nieco ponad 118 tys. sztuk – wynika z danych, które podały nam banki. Największym wydawcą jest ING Bank Śląski, który obsługuje 36 tys. firmowych kart kredytowych. Na drugim miejscu jest Bank Pekao, który ma ich 33,4 tys., a na kolejnym PKO BP z liczbą 23 tys. kart kredytowych dla firm.

W firmie karta kredytowa może być alternatywą dla linii kredytowej w rachunku. To także przydatny instrument w sytuacji, gdy kontrahent spóźnia się z regulowaniem należności za faktury – wówczas można korzystać przez kilkadziesiąt dni z okresu bezodsetkowego w karcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane