Rekomendacja dla Mabionu poszła w dół

opublikowano: 19-02-2020, 11:50

Analityk BM PKO BP obniżył rekomendację dla farmaceutycznej spółki Mabion do "trzymaj" i uważa, że aktualnie profil akcji jest zbyt ryzykowny, by rozważać możliwość ich zakupu.

Inwestorzy mieli nadzieję, że wszystko pójdzie szybko i sprawnie, a teraz są rozczarowani.

Giełdowy Mabion, który pracuje nad wprowadzeniem na rynek leku biopodobnego do notującego wielomiliardową sprzedaż rytuksymabu koncernu Roche, liczył na uzyskanie pozytywnej opinii Europejskiej Agencji Leków (EMA) na przełomie 2019 i 2020 r.

 Agencja nie dała jednak spółce rekomendacji, otwierającej drogę do rejestracji leku na rynku unijnym. Zamiast tego zadała jej pytania, dotyczące m.in. jej przygotowania do produkcji leku w skali przemysłowej.

 W środę, 19 lutego, Biuro Maklerskie PKO BP w ramach programu pokrycia analitycznego wydało nową rekomendację dla Mabionu, w której uwzględniło już wpływ opóźnienia na perspektywy spółki.

„Opóźnienie rejestracji przez EMA okazuje się mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, niż poprzednio oczekiwaliśmy. Mabionowi grozi utrata czwartej pozycji w europejskim wyścigu, a szybko kurczący się kapitał prosi się o pilny zastrzyk wspomagający" - ocenia Dawid Górzyński, analityk BM PKO BP.

Rekomendację dla Mabionu obniżono z „kupuj" do „trzymaj", a cenę docelową ze 100 zł do 65 zł. Zarząd spółki zakłada, że sprzedaż leku na rynku unijnym będzie możliwa na początku 2022 r. Podstawowym scenariuszem jest nadal uzyskanie zgody na produkcję w małej skali, a potem rozszerzenie jej na skalę przemysłową. BM PKO BP powątpiewa jednak w realizację takiego scenariusza i zakłada, że spółka będzie musiała złożyć nowy wniosek.

Raport dostępny jest na stronie internetowej brokera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane