Rękopis opowiadania o Sherlocku Holmesie na aukcji

PAP
opublikowano: 31-03-2016, 11:40

Rękopis opowiadania Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie pt. "Grecki tłumacz" zostanie wystawiony na aukcji w Nowym Jorku; jego wartość szacowana jest na około 400 tys. dolarów - poinformował w czwartek dom aukcyjny Bonhams.

Na aukcję, która odbędzie się 11 kwietnia, trafi także rękopis opowiadania z 1922 roku pt. "Zabójstwo przy moście" oraz strona słynnej powieści Conan Doyle'a z 1901 roku "Pies Baskerville'ów". Szacuje się, że może ona zostać sprzedana nawet za 150 tys. dolarów.

Arthur Conan Doyle
Arthur Conan Doyle
Walter Benington - RR Auction, Wikipedia

"Grecki tłumacz" to jedno z 56 krótkich opowiadań o Sherlocku Holmesie, w którym po raz pierwszy pojawia się brat słynnego detektywa Mycroft.

Arthur Conan Doyle napisał je 1893 roku, gdy wraz ze swoją rodziną mieszkał w południowo-wschodniej dzielnicy Londynu South Norwood. W rękopisie można zobaczyć rysunki wykonane przez dzieci autora, co stanowi wgląd w jego prywatne życie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane