Religa: Będzie nowela pozwalająca pielęgniarkom na zawieranie kontraktów

Polska Agencja Prasowa SA
17-11-2005, 12:34

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiedział w czwartek, że wkrótce do Sejmu trafi nowelizacja ustawy, która ułatwi pielęgniarkom zawieranie kontraktów na usługi medyczne. Zapowiedział też przygotowanie ustawy o ustroju opieki zdrowotnej.

Minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiedział w czwartek, że wkrótce do Sejmu trafi nowelizacja ustawy, która ułatwi pielęgniarkom zawieranie kontraktów na usługi medyczne. Zapowiedział też przygotowanie ustawy o ustroju opieki zdrowotnej.

Gdyby od stycznia 2006 r. weszła w życie ustawa o zawodach pielęgniarki i położnej, siostry nie mogłyby pracować na tzw. kontraktach, tylko na podstawie umowy o pracę, czyli na etacie. Oznacza to, że pielęgniarki i położne po 1 stycznia będą mogły pracować w ZOZ-ach tylko na podstawie umowy o pracę, czyli na etacie. Wcześniej zakaz taki obejmował tylko wykonywanie grupowej praktyki pielęgniarek i położnych i ograniczał się tylko do publicznych ZOZ-ów. O zmianę tej ustawy wnioskował do ministra zdrowia Rzecznik Praw Obywatelskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Religa: Będzie nowela pozwalająca pielęgniarkom na zawieranie kontraktów