Rentowność Bundów zmierza do zera

opublikowano: 08-06-2016, 11:35

Obligacje 10-letnie Niemiec znów mają rekordowo niską rentowność. Według Commerzbanku już w tym tygodniu może spaść do zera.

- Rynek wydaje się nastawiony na testowanie tego poziomu – powiedział Michael Leister, szef strategii stóp w Commerzbanku we Frankfurcie. - Myślę, że stanie się to w tym tygodniu. Dynamika jest całkiem silna, jesteśmy nie tak daleko od zerowego poziomu – dodał.  

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec od 1991 roku
Zobacz więcej

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec od 1991 roku

Obligacje Niemiec drożeją po sygnałach osłabienia na amerykańskim rynku pracy, a także w związku z rosnącą niepewnością co do wyniku referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spadała dotychczas najniżej do 0,033 proc. W środę rano wynosiła 0,04 proc. 

Gdyby rentowność Bundów spadła poniżej zera Niemcy dołączyłyby do Japonii i Szwajcarii, których benchmarkowy dług ma od pewnego czasu ujemną rentowność.

- Jest nieprawdopodobne, że kierunek tej spirali się odwróci. Nawet zerowy poziom dla „dziesięciolatek” wydaje się możliwy w tym momencie – powiedział Leister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu