Rentowności włoskich dwulatek najwyżej od 2013 r.

opublikowano: 29-05-2018, 10:26
aktualizacja: 29-05-2018, 10:27

Włoskie dwuletnie obligacje gwałtownie potaniały, po tym jak populistyczne partie w tym kraju zaczęły mobilizować się do przedterminowych wyborów, a weekendowe zamieszanie polityczne nadal odbija się echem na rynkach.

Rentowność krótkoterminowych papierów dłużnych wzrosła o 100 punktów bazowych do poziomów nieobserwowanych od września 2013 r., podczas gdy premie benchmarkowych 10-letnich obligacji wspięły się na najwyższy poziom od prawie czterech lat. 

Nowe wybory parlamentarne we Włoszech najprawdopodobniej odbędą się we wrześniu, przy rosnących rozbieżnościach w poglądach w kwestii Unii Europejskiej.

Rynki działają w trybie "najpierw sprzedawaj, później zadawaj pytania". To działanie typowe dla dominującego strachu przed realizacją najgorszego scenariusza - powiedział Richard Kelly, szef globalnej strategii w Toronto-Dominion Bank w Londynie.

Rentowność obligacji dwuletnich wzrosła do 1,91 proc. zanim wycofała się do 1,70 proc. Stawka 10-letnich obligacji wzrosła natomiast o 22 punkty bazowe do 2,91 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy