Reuters: Arabia Saudyjska przywróci pełne wydobycie w przyszłym tygodniu

opublikowano: 23-09-2019, 12:34

Arabia Saudyjska przywróciła już ok. 75 proc. wydobycia ropy straconego na skutek niedawnych ataków i przywróci całe już na początku przyszłego tygodnia, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródło mające wiedzę w tej sprawie.

Informator agencji twierdzi, że wydobycie na złożu Khurais wynosi obecnie ponad 1,3 mln baryłek dziennie, a wydobycie na złożu Abqaiq sięga ok. 3 mln baryłek dziennie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że atak na instalacje na obu złożach, do którego przyznali się rebelianci Huti, spowodował zmniejszenie wydobycia o 5,7 mln baryłek dziennie, czyli ponad połowę całkowitego, osiąganego przez Arabię Saudyjską.

Doniesienia Reutersa kontrastują z informacjami przekazanymi ostatnio przez The Wall Street Journal. Anonimowe źródła gazety twierdziły, że pełna odbudowa zniszczonych w ataku Huti ponad tydzień temu saudyjskich instalacji naftowych potrwa wiele miesięcy, a nie 10 tygodni, jak deklarowali Saudyjczycy. 

Ropa WTI z listopadowych kontraktów tanieje obecnie o 0,6 proc. do 57,74 USD. Cena baryłki ropy Brent z kontraktów na ten sam miesiąc tanieje o 0,5 proc. do 63,97 USD. Oba rodzaje ropy drożały o ponad 1 proc. w poniedziałek rano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu