Ropa najtańsza od roku

opublikowano: 20-11-2018, 16:55

Notowania ropy naftowej spadły we wtorek poniżej poziomu 54 USD za baryłkę. Tak nisko nie były od roku. Analitycy podkreślają, że same deklaracje OPEC o ograniczeniu wydobycia nie wystarczą by powstrzymać wzrost zapasów surowca.

Kontrakty terminowe z dostawą w styczniu spadły aż o 6,2 proc. na nowojorskiej giełdzie towarowej Nymex. Rynek oczekuje, że w jutrzejszym (21 listopada) rządowym raporcie wskazany zostanie wzrost zapasów ropy w USA o 3,5  mln baryłek w zeszłym tygodniu. 

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Spadek wartości akcji w USA dołożył się do fali obaw o zmniejszenie popytu. Indeks energii S&P500 obniżył się o 3,3 proc., a wszyscy jego członkowie stracili na wycenie w ciągu dnia.

O godzinie 10:24 czasu lokalnego w Nowym Jorku baryłka ropy WTI kwotowana była na poziomie 54,10 USD co oznaczało spadek o 3,10 USD po wcześniejszym spadku poniżej poziomu 54 USD. 

Z kolei ropa Brent w Londynie traciła 3,04 USD schodząc do poziomu 63,75 USD. Ten globalny benchmark kwotowany jest z premią rzędu 9,63 USD wobec WTI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu