Ropa odrabia część wtorkowych strat

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-03-2021, 14:19

Środowe notowania ropy stoją pod znakiem korekty wtorkowej przeceny. Wycena surowca wspierana jest lepszymi danymi makroekonomicznymi, choć na rynku nadal odczuwa się obawy związane z poziomem przyszłego popytu, donosi Reuters.

Simon Dawson/Bloomberg

Kurs kontraktów terminowych na ropę Brent i WTI rośnie o blisko 3 proc. a surowiec wyceniany był około godziny 14:00 w przypadku europejskiej odmiany na 62,64 USD za baryłkę, zaś amerykańskiej na 59,47 USD/b.

Wsparciem dla ropy okazały się problemy z jednym z kontenerowców który podczas przeprawiania się przez Kanał Sueski osiadł na mieliźnie pobudzając niepokój o ewentualne kłopoty z dostawami po zablokowaniu przeprawy.

Jak podkreślają analitycy, to czynnik o mocno ograniczonym charakterze czasowym, nie mający większego przełożenia na notowania, na co może wskazywać zachowanie surowca po doniesieniach o częściowym udrożnieniu Kanału. Kontrakty bowiem nadal drożeją i raczej inwestorzy starają się odrobić sięgające 6 proc. wtorkowe straty niż polegać jedynie na chwilowych problemach z dostawami.

Wpływ na dalszy przebieg notowań może mieć publikacja raportu EIA o zamianie zapasów ropy i paliw w USA w zeszłym tygodniu. Prognozy zakładają spadek rezerw ropy od 300 tys. do 900 tys. baryłek.

Projekcje te są w sprzeczności z wtorkowym raportem API, który pokazał, że zapasy surowca w USA zwiększyły się o 2,9 mln baryłek.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane