Rosja zapowiada odwet za RT

Rosja zobowiązała się do podjęcia działań odwetowych po tym jak brytyjski państwowy bank NatWest zamroził konta pro kremlowskiego nadawcy Russia Today (RT), donosi Reuters.

W poniedziałek RT poinformowała, że NatWest należący do Royal Bank of Scotland Group wystosował do nadawcy pismo w którym zrezygnował z usług świadczonych na rzecz brytyjskiego oddziału RT. Nadawca oskarżył bank o atak na wolność słowa.

Zobacz więcej

youtube.com

Tymczasem RSB zobowiązał się do przeglądu sytuacji i skontaktowania się z RT w celu omówienia sprawy, która wywołała burzę w Rosji. Tamtejszy MSZ stwierdził, że cała sprawa wygląda na polityczny atak w celu uciszenia niewygodnego źródła informacji.

Maria  Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ stwierdziła, że jeśli zajdzie taka konieczność Moskwa podejmie odpowiednie działania.

Nasze stanowisko jest jednoznaczne. Wet za wet jest zawsze dopuszczalny – powiedziała Zacharowa.

Trzech pro kremlowskich senatorów z izby niższej rosyjskiego parlamentu wezwało prawodawców do wsparcia działań mających na celu zamknięcie kont bankowych BBC w Rosji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja zapowiada odwet za RT