Czytasz dzięki

Rośnie „Allegro” dla sektora gier

opublikowano: 18-12-2018, 22:00

DifferentPlatform, która zebrała właśnie kapitał na start, umożliwi graczom odsprzedawanie używanych cyfrowych gier. Połączy ich z resztą rynku: producentami i wydawcami

Fundusz Tar Heel Capital Pathfinder i prywatny inwestor związany z rynkiem gier wyłożyli 1,5 mln zł na rozwój nowej przestrzeni dla cyfrowej dystrybucji gier — DifferentPlatform. Jej koncept opracowali Grzegorz Szabla i Bartłomiej Skarbiński, związani wcześniej z platformą Kinguin, również z sektoragamingowego. Stawiają na kompleksowość i w jednym miejscu chcą skupić producentów, wydawców, branżowych liderów opinii oraz samych graczy. Konstrukcja platformy ma bazować na blockchainie — wszystkie transakcje będą przeprowadzane właśnie w technologii rozproszonych rejestrów, co zagwarantuje ich transparentność. Rynkową nowością ma być natomiast opcja odsprzedaży przez graczy używanych gier cyfrowych.

— Na DifferentPlatform zarobi nie tylko właściciel gry, lecz także jej producent, z którym chcemy się dzielić zyskiem ze sprzedaży — zapewnia Grzegorz Szabla.

— Chcemy być alternatywą dla platform należących do gigantów tego rynku — dodaje Bartłomiej Skarbiński.

Założyciele DifferentPlatform nastawiają się głównie na małych i średnich producentów gier. Chcą też współpracować z niezależnymi twórcami poprzez wspieranie ich w działaniach marketingowych i pomoc w finansowaniu projektów w modelu crowfundingowym. Projekt ma zadebiutować na rynku w trzecim kwartale 2019 r. Arkadiusz Seńko, partner zarządzający grupy Tar Heel Capital Pathfinder, zaznacza, że inwestując w platformę fundusz postawił przede wszystkim na doświadczenie menedżerskie jej pomysłodawców, ich znajomość branży i konsekwencję w działaniach.

Nie jest to pierwszy gamingowy projekt w portfelu Pathfindera. Wiosną 2018 r. fundusz sprzedał Unikrnowi (e-sportowe zakłady bukmacherskie) 60-procentowy pakiet udziałów w ChallengeMe. GG (platforma do organizacji turniejów e-sportowych). Częścią zapłaty były akcje Unikrn, w którą inwestorsko zaangażowani są już m.in. Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks, drużyny NBA i aktor Ashton Kutcher. © Ⓟ

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy