Różniczkujący ekonomista wzięty za terrorystę

opublikowano: 09-05-2016, 12:45

Samolot American Airlines, lecący z Filadelfii do Syracuse, odleciał z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu obaw jednej z pasażerek spowodowanych „dziwnym zachowaniem” siedzącego obok niej mężczyzny.

Jeszcze przed startem kobieta powiedziała personelowi pokładowemu, że źle się czuje. Po wyprowadzeniu z samolotu ujawniła jednak, że powodem opuszczenia maszyny było dziwne zachowanie siedzącego obok niej mężczyzny. Kobieta próbowała z nim rozmawiać, ale szybko spostrzegła, że zajmuje się on czymś dziwnym. Jej zdaniem, wypisywał dziwne znaki w swoim notatniku, co wskazywało na podejrzane intencje, być może terroryzm.

Bloomberg

Służby interweniowały i przesłuchały mężczyznę. Okazał się nim 40-letni włoski ekonomista. Profesor Guido Menzio z Uniwersytetu Pensylwanii właśnie rozpoczynał podróż do Ontario, gdzie miał wygłosić wykład na temat swojej opublikowanej niedawno pracy o zróżnicowaniu cen. Aby się lepiej przygotować w notatniku pisał równania różniczkowe. Kiedy sytuacja się wyjaśniła lot mógł się odbyć, ale podejrzliwa pasażerka jednak nie zdecydowała się wrócić na pokład.

- To trochę śmieszne, ale i trochę straszne... Ta pani po prostu popatrzyła na mnie, jak piszę te tajemnicze formuły, i  doszła do wniosku, że dzieje się coś złego – napisał  Menzio na facebooku.

Uznał wydarzenie za oznakę ksenofobii wynikającej z trwającej obecnie kampanii prezydenckiej w USA.

Linie American Airlines ujawniły, że pasażerka, którą tak zaniepokoił Menzio, tłumaczyła powody swojej podejrzliwości tym, że mężczyzna „ma ciemne włosy, śniadą skórę i egzotyczny, zagraniczny akcent”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ibtimes.co.uk

Polecane