Rozproszony rynek nieruchomości to przeżytek

Agnieszka Zielińska
09-03-2010, 00:00

Agencja Metrohouse łączy się z agencją Partnerzy Nieruchomości. Powstanie Metrohouse Partnerzy. O jej planach mówi Mariusz Kania prezes Metrohouse.

Agencja Metrohouse łączy się z agencją Partnerzy Nieruchomości. Powstanie Metrohouse Partnerzy. O jej planach mówi Mariusz Kania prezes Metrohouse.

"Puls Biznesu": Dlaczego zdecydowaliście się na fuzję?

Mariusz Kania: Umożliwi to szybki wzrost naszego udziału w rynku i przyspieszy wejście na giełdę. Metrohouse i Partnerzy Nieruchomości połączył podobny sposób postrzegania usług pośrednictwa. Obie firmy od końca 2008 r. wdrażają standard pobierania wynagrodzenia tylko od strony sprzedającej. Ten wspólny mianownik sprawił, że podjęliśmy rozmowy o połączeniu. Działanie w silnej grupie przynosi ponadto korzyści dla klientów, agentów współpracujących ze spółką i środowiska pośredników. Rozproszony rynek pośrednictwa to przeżytek. Duża firma wzmacnia prestiż wykonywanej pracy, daje lepsze możliwości sprzedaży, a klientowi gwarantuje zachowanie standardów, niezależnie od tego czy skorzysta z usług pośrednika w Warszawie, Wejherowie czy Kartuzach.

Czy to oznacza zmianę profilu działalności waszej firmy?

Nadal podstawową usługą Metrohouse i Partnerzy będzie pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Korzystając z wzajemnych doświadczeń będziemy również promować usługi towarzyszące pośrednictwu, takie jak finalizowanie transakcji, zamiany mieszkań i wynajem komercyjny.

Jakie są spółki plany na 2010 r.?

W dalszym ciągu będziemy rozwijać sieć franczyzową. Za chwilę pojawimy się w Poznaniu, nowe biura powstaną też we Wrocławiu. Obecnie prowadzimy kilka zaawansowanych rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami. Informacja o fuzji spowodowała skokowy wzrost zapytań o franczyzę, więc kolejne miesiące zapowiadają się pracowicie. Fuzja to także zmiany organizacyjne, w tym ujednolicenie stosowanych w obu firmach systemów informatycznych, reorganizacja pracy. Do połowy roku firma będzie jednak w pełni spójna na każdej płaszczyźnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rozproszony rynek nieruchomości to przeżytek