Ryanair może zmusić część pilotów do powrotu z wakacji

opublikowano: 21-09-2017, 17:25
aktualizacja: 21-09-2017, 17:37

Ryanair ogłosił w czwartek, że może zmusić niektórych pilotów do zmiany planów wakacyjnych, aby zapobiec odwołaniu części lotów.

Największa europejska linia lotnicza wskazuje, że w jej kontraktach z personelem latającym są klauzule pozwalające na zmuszenie go do przełożenia planów urlopowych. Prezes Michael O'Leary powiedział podczas dorocznego spotkania z akcjonariuszami spółki, że takie działanie pozwoliłoby Ryanairowi uniknąć części problemów. 

Ryanair
Zobacz więcej

Ryanair fot. Bloomberg

W piątek Ryanair niespodziewanie zapowiedział, że z powodu problemu z załogami będzie musiał anulować 40-50 lotów dziennie do 28 października. Tłumaczył to „zamieszaniem” z urlopami pilotów spowodowanym przejściem z roku rozrachunkowego na kalendarzowy.

Przewoźnik ujawnił, że tylko w październiku ok. 550 jego pilotów ma czterotygodniowe wolne. Chciałby, aby część z nich zmieniła plany wakacyjne. Prezes O'Leary powiedział również, że piloci w niektórych bazach Ryanaira otrzymają ofertę 10 tys. EUR podwyżki, co ma zatrzymać ich odejścia do innych przewoźników.

Ryanair zatrudnia ponad 4 tys. pilotów, z których część może zarobić nawet 180 tys. EUR rocznie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Ryanair może zmusić część pilotów do powrotu z wakacji