Ryanair Sun wybrał Baltic Ground Services

opublikowano: 02-04-2019, 22:00

Przewoźnik ma umowę na obsługę pasażerów czarterowych w stolicy i rozwija własny handling w Katowicach, Krakowie oraz Modlinie.

Baltic Ground Services (BGS) podpisał umowę z Ryanairem Sun na obsługę pasażerów i bagażu (handling) na Lotnisku Chopina w sezonie letnim 2019. BGS zacznie pracę dla irlandzkiego przewoźnika, który z warszawskiego portu realizuje loty czarterowe, 26 kwietnia. Miesięcznie obsłuży 90 samolotów. Do realizacji kontraktu zatrudni dodatkowo 20 pracowników obsługi naziemnej.

— Ryanair Sun miał do wyboru dwie firmy państwowe i BGS, prywatnego operatora. Wybrał nas. Jest to dla nas duża odpowiedzialność, ale jestem pewien, że wywiążemy się z naszych zadań wzorowo, bo od wielu lat mamy najwyższe wskaźniki punktualności na lotnisku Chopina — mówi Tomasz Tabakiernik, dyrektor operacyjny BGS Polska.

Wskaźnik punktualności firmy na Lotnisku Chopina wyniósł w ostatnim roku 99,52 proc. w obsłudze naziemnej i 99,97 proc. w tankowaniu. Ryanair Sun to jedyna duża firma lotnicza operująca w Polsce, która ma własny handling. Prowadzi go już w bazach w Katowicach i Krakowie, a od 1 czerwca rozpocznie taką działalność w Modlinie. Firma kończy współpracę z dotychczasowym partnerem LS Airport Services, który podniósł w tym roku ceny o 40 proc.

— Zatrudniamy w handlingu ponad 200 osób, trwa rekrutacja i docelowo będzie ich 350 — mówi Michał Kaczmarzyk, prezes Ryanaira Sun.

We Wrocławiu Ryanaira obsługuje lokalna spółka handlingowa WRO-LOT, a w Gdańsku i Poznaniu — Welcome należący do PPL-u, właściciela Lotniska Chopina. Ryanair Sun, powołany jako przewoźnik czarterowy, przejął operacje Ryanaira w Polsce (samoloty mają polski certyfikat AOC). W lotach czarterowych linia chce wprowadzić nową markę: Buzz. W tym roku Ryanair będzie miał w polskich bazach 25 samolotów. Zamierza przewieźć 12,7 mln pasażerów, o 6 proc. więcej niż w 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy