Rynek smartfonów w Chinach powrócił do poziomu sprzed pandemii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 12-04-2021, 14:10

Dostawy smartfonów na chińskim rynku wewnętrznym zwiększyły się w marcu o 67,7 proc. w ujęciu rocznym, co zdaniem specjalistów, oznacza powrót do poziomów sprzed kryzysu wywołanego wybuchem pandemii koronawirusa, informuje Reuters.

fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum
fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum

Łącznie, jak wynika z danych zaprezentowanych przez Chińską Akademię Informacji i Komunikacji, na rynek trafiło 35,5 mln urządzeń wobec 21,3 mln w lutym i 21 mln w marcu 2020 r.

Powodem do niepokoju odnośnie utrzymania tak wysokiego tempa są braki układów elektronicznych wykorzystywanych przy produkcji tego typu sprzętu. To kolejna branża po motoryzacyjnej i komputerowej cierpiąca z powodu niedostatków chipów. Jest on wynikiem zbiegu kilku czynników, z których najważniejsze to, niedoszacowanie popytu, nieoczekiwane przestoje produkcyjne oraz napięcia handlowe na linii Pekin-Waszyngton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane