Czytasz dzięki

Rząd USA sprzedaje kwatery pracowników konsulatu w Hongkongu

opublikowano: 01-06-2020, 08:55

Rosnąca niepewność co do przyszłości Hongkongu mogła skłonić rząd USA do sprzedaży kwater pracowników znajdującego się tam konsulatu. Wartość nieruchomości szacuje się na ponad 400 mln USD.

Osiedle znajduje się w Shouson Hill w południowej części Hongkongu. To okolica, w której mieszkają miejscowi bogacze. Osiedle pracowników amerykańskiego konsulatu to kilka budynków wielorodzinnych położonych na działce o powierzchni 8,82 tys. metrów kwadratowych. Jego wartość to ok. 3,1 mld HKD (ponad 400 mln USD), szacuje Vincorn Consulting and Appraisal Ltd.

Choć sprzedaż wiązana jest z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi zwiększania kontroli nad Hongkongiem przez Chiny, to miejscowi pośrednicy rynku nieruchomości uważają, że ma jedynie podłoże biznesowe.

- To całkiem zwykłe zjawisko w ostatnich latach w tym obszarze – powiedział Louis Ho, dyrektor sprzedaży w Centaline Property Agency. – Właściciele mogą chcieć sprzedać nieruchomość w związku ze znacznym wzrostem jej wartości – dodał.

Rząd USA kupił wystawioną na sprzedaż nieruchomość w Hongkongu w 1948 roku, wynika z zapisów w rejestrze. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane