S&P: brytyjskie puby “staną na nogi” za 3 lata

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 09-04-2021, 10:23

Aż trzy lata może zająć dojście do równowagi finansowej brytyjskim pubom, które od najbliższego poniedziałku (12.04) będą mogły powrócić do serwowania trunków swoim klientom. Zdaniem agencji ratingowej S&P wiązać się to jednak będzie z koniecznością zmiany formatu i strategii.

Adobe Stock

S&P spodziewa się, że kryzys wywołany pandemia koronawirusa doprowadzi w efekcie do wzmocnienia udziałów większych operatorów pubów, kosztem mniejszych, z których wielu zmuszony już było lub będzie do zamknięcia swojej działalności.

Dane firm doradczych CGAi AlixPartners wskazują, że zamknięcia netto - całkowite zamknięcia minus otwarcia - wyniosły 5975 lokalizacji w całej Wielkiej Brytanii, co stanowi wzrost o 175 proc. w stosunku do poziomów z 2019 r.

Zdaniem analityków S&P, decydujący wpływ na przyszłość wielu pubów na Wyspach Brytyjskich będzie miała zmiana zachowań konsumentów.

Między innymi niższe spożycie piwa, zmuszą operatorów do korekty i ewolucji modelu biznesowego. Zamiast koncentrowania się na napojach puby zapewne będą musiały położyć większy nacisk na serwowaną żywność i przekąski, tak by ich udział w przychodach systematycznie rósł – twierdzą specjaliści firmy ratingowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane