Czytasz dzięki

Sainsbury's szacuje na 500 mln GBP wpływ pandemii na zysk

opublikowano: 30-04-2020, 10:35

Druga pod względem wielkości sieć supermarketów na Wyspach Brytyjskich oczekuje, że pandemia koronawirusa bęzie miała negatywny wpływ na zysk w wysokości około 500 mln funtów, donosi Reuters.

Według przyjętego przez Sainsbury's scenariusza bazowego, uderzenie w zysk zostałoby zasadniczo zrównoważone przez większą sprzedaż artykułów spożywczych i ulgę w wysokości około 450 mln GBP oferowaną przez brytyjski rząd.

Zobacz więcej

Sainsbury's

Bloomberg

W takim przypadku zysk grupy przed opodatkowaniem za rok do marca 2021 r. byłby zasadniczo niezmieniony w porównaniu z 586 mln funtów jakie firma wypracowała za rok 2019-20.

Sainsbury's zakłada, że ograniczenia blokowania gospodarki zostałyby zmniejszone do końca czerwca, ale działalność firmy będzie nadal zakłócana do połowy września. Scenariusz zakłada również, że na popyt konsumpcyjny, zwłaszcza na towary ogólne i odzież, wpływ miałyby później słabsze warunki gospodarcze.

Sieć podkreśla przy tym, że na zysk wpłynęłyby znaczne koszty związane z dystansowaniem społecznym i środkami bezpieczeństwa mającymi na celu ochronę klientów i personelu, słabszą sprzedaż paliwa, towarów i odzieży oraz niższą rentowność usług finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane