Samsung negocjuje sprzedaż londyńskiej centrali Commerzbanku

opublikowano: 03-09-2018, 15:57

Samsung Life Insurance negocjuje sprzedaż głównej siedziby Commerzbanku w  City of London na rzecz singapurskiej firmy Wing Tai Holdings, informuje agencja Bloomberg powołując się na dwie osoby związane ze sprawą.

Samsung Life chce uzyskać około 425 mln GBP (548 mln USD) za budynek zlokalizowany w stolicy Wielkiej Brytanii pod adresem 30 Gresham Street. Warunki transakcji nie zostały jeszcze dogadane i nie ma gwarancji, że transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana, twierdzą osoby zaangażowane w rozmowy. 

Drugim największym najemcą biurowca, znajdującego się w pobliżu siedziby Banku Anglii, jest firma Investec, która dysponuje powierzchnią rzędu prawie 37 tys. m2.

Inwestorzy z krajów azjatyckich, w tym z Singapuru i Korei Południowej, uciekający przed wysokimi cenami w kraju, wykorzystują słabość funta do zakupu londyńskich nieruchomościach. Według pośrednika Knight Frank, w pierwszej połowie bieżącego roku  azjatyckie firmy stanowiły 65 proc. z 5,6 mld GBP kapitału międzynarodowego zainwestowanego w londyńskie nieruchomości komercyjne.

Samsung Life  kupiła budynek za około 310 mln GBP w 2013 r. Od tego czasu wynajęła pustą powierzchnię, podwyższając czynsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu