Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji

PAP
opublikowano: 05-03-2022, 09:12

Samsung Electronics zawiesił wysyłkę produktów do Rosji w reakcji na "rozwój sytuacji geopolitycznej" - poinformowała agencja Bloomberg. Południowokoreański koncern dołączył do coraz liczniejszego grona międzynarodowych firm, które wycofały się z handlu z Rosją po jej inwazji na Ukrainę.

Południowokoreański potentat technologiczny "aktywnie monitoruje złożoną sytuację" - przekazał koncern w oświadczeniu, na które powołuje się agencja. Wstrzymany został eksport wszystkich produktów Samsunga - od chipów po smartfony i elektronikę użytkową - wskazała agencja powołując się na źródło zbliżone do sprawy.

Tym samym koncern z Suwon dołączył do rosnącej grupy międzynarodowych firm - od marek odzieżowych po technologiczne - które wstrzymały sprzedaż towarów i usługi do Rosji po jej inwazji na Ukrainę.

“Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy dzisiaj cierpią. Naszym pierwszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników oraz ich rodzin. Zamierzamy także aktywnie wspierać pomoc humanitarną w regionie, przede wszystkim dostarczając pomoc uchodźcom. W tym celu przekazujemy 6 mln USD pomocy, w tym milion w postaci naszych urządzeń, a także dobrowolne wpłaty od naszych pracowników. Ze względu na toczące się wydarzenia, nasze dostawy do Rosji zostały wstrzymane. Stale monitorujemy sytuację w celu podjęcia kolejnych kroków” - podał Samsung w komunikacie.

Według agencji, Samsung to czołowy producent smartfonów w Rosji, z ponad 30-proc. udziałem w rynku. Sprzedaż telefonów komórkowych w tym kraju odpowiada za ok. 4 proc. globalnych wpływów. Do Samsunga należy też fabryka telewizorów w rosyjskiej Kałudze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane