Schaeuble: trzeba znaleźć alternatywę dla greckiej reformy emerytalnej

opublikowano: 23-03-2016, 13:29

Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów stwierdził, że muszą być znalezione alternatywy, jeśli Grecja nie będzie w stanie wywiązać się z reformy emerytalnej, donosi Reuters.

 Ateny zbliżają się obecnie do zakończenia pierwszego przeglądu stanu reform wspólnie z międzynarodowymi kredytodawcami, który jest przewidziany na kwiecień.

Wolfgang Schaeuble
Wolfgang Schaeuble
Bloomberg

Z przyczyn które dobrze znamy, nie ma zbyt dużego pola manewru w sprawie reformy emerytalnej. Dlatego trzy instytucje, wspólnie z greckim rządem muszą pracować na znalezieniem innego rozwiązania, zamiast zaproponowanego wcześniej – powiedział Schaeuble.

Oficjel stwierdził przy tym, że „…debata na temat spłacalności długu jest niestety dyskusją o czymś, co nie jest zbyt pilne”.

W opinii Schaeuble, zdecydowanie bardziej palącym problemem jest zwiększenie konkurencyjności i wdrażania reform strukturalnych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane