Ściany wideo sprawdzają się w każdym biznesie

Komentarz Partnera
opublikowano: 22-11-2016, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA

ROBERT BUŁAWA Country Manager Poland & Central South East Europe NEC Display Solutions

Rynek ścian wideo wiąż bardzo mocno się rozwija. Instalacje ścian wizyjnych odnajdziemy zarówno w szeroko rozumianej branży handlowej, ale również w przemyśle, monitoringu, bankowości, korporacjach, edukacji, transporcie czy instytucjach użytku publicznego, takich jak urzędy, sądy i muzea.

Znaczącym trendem w sektorze ścian wideo jest stałe zwiększanie cyfrowej powierzchni informacyjnej czy reklamowej. Natomiast ramki ekranu do budowy ścian wideo stają się w profesjonalnych monitorach LCD coraz węższe. Obecnie technologia pozwala na uzyskanie przerwy między dwoma sąsiadującymi monitorami na poziomie 1,8 mm — taka wartość jeszcze rok temu była zupełnie nieosiągalna. Dzięki temu obraz wyświetlony na ścianie wideo jest o wiele czytelniejszy i tworzy jedną spójną całość.

Coraz częściej ściany wideo stają się synonimem prestiżu danego miejsca i marki. Pozwalają one nie tylko stworzyć ogromną powierzchnię reklamową (np. instalacja ze stu monitorów wielkoformatowych), ale również aranżować przestrzeń w nietypowy sposób, budować ściany wideo o dowolnych kształtach, np. długich pasków lub w kształcie znaków towarowych.

Trzeba jednak pamiętać, że monitory przeznaczone do budowy takich systemów zdecydowanie różnią się od standardowych, podstawowych produktów. Przede wszystkim są to urządzenia oparte na bardzo zaawansowanej elektronice sterującej, pozwalającej m.in. dokładnie skalibrować kolory, w tym również barwy korporacyjne. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia marketingu i wizerunku firmy. Monitory takie oprócz ultrawąskiej ramki ekranu można instalować zarówno w pionie, jak i poziomie.

Są one przystosowane do pracy w reżimie 24/7 oraz dysponują inteligentnym systemem chłodzenia i informowania o ewentualnych błędach. Na ich bazie można konstruować również dotykowe lub kinetyczne ściany wideo (kontent może byś sterowany gestem, gdy odbiorca stoi w odpowiedniej odległości od ściany). Doskonałym przykładem monitora przeznaczonego do instalacji w ścianach wideo jest 55-calowy NEC MultiSync UN551S opierający swoją konstrukcję na panelu IPS z ramką wynoszącą jedynie 0.9 mm.

Producenci monitorów wielkoformatowych oferują dziś kilka produktów, które mają pozornie podobne parametry. Warto jednak pamiętać, że decydując się na tani produkt, już po krótkim okresie eksploatacji można mieć problem z jakością wyświetlanego obrazu czy niejednorodnością kalibracji poszczególnych monitorów w ścianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komentarz Partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Ściany wideo sprawdzają się w każdym biznesie