Seco/Warwick walczy z kursem euro

KSA
opublikowano: 04-08-2008, 00:00

GieŁda Producent urządzeń do obróbki cieplnej metali nadal cierpi z powodu mocnego złotego. Prognozy są niepewne.

GieŁda Producent urządzeń do obróbki cieplnej metali nadal cierpi z powodu mocnego złotego. Prognozy są niepewne.

Ostatnio akcje Seco/Warwick mocno potaniały przy większych niż zwykle obrotach. Inwestorzy obawiają się prawdopodobnie tego, co znajdą w raporcie z II kwartału, bo spółka jest silnie narażona na negatywny wpływ mocnego złotego.

— Na bieżąco sporządzamy prognozy na własny, wewnętrzny użytek. Odniesiemy się do nich publicznie przy okazji publikacji raportu z II kwartału — mówi Andrzej Zawistowski, wiceprezes i jeden z głównych udziałowców Seco/Warwick.

Niewykluczone więc, że faktycznie zostaną obniżone.

— Byłem przekonany, że euro zatrzyma się na poziomie 3,4 zł, a okazało się, że spadło nagle aż do 3,2 zł. Musimy zrealizować kontrakty, które podpisywaliśmy kilka miesięcy temu przy słabszym złotym — tłumaczy Andrzej Zawistowski.

Waluty to jedyna bolączka Seco/Warwick.

— Na szczęście nie odczuwamy pogorszenia koniunktury pod względem biznesowym. Mamy znacznie więcej zamówień niż w ubiegłym roku — mówi Andrzej Zawistowski.

Podkreśla, że świetnie radzą sobie zagraniczne spółki zależne — szczególnie amerykańska i indyjska.

— Spółka indyjska doskonale rokuje na przyszłość. Ta inwestycja była świetnym ruchem — twierdzi Andrzej Zawistowski.

Dlatego Seco/Warwick planuje kolejne zagraniczne podboje. Zamierzała założyć spółkę joint venture w Rosji. Szuka potencjalnego partnera (poprzedni za szybko „urósł”), ale rozważa też założenie firmy od podstaw, nad którą będzie mieć większą kontrolę. Założenia strategii spółki do 2015 r. przewidują dalszą rozbudowę grupy, m.in. o podmioty z Europy Zachodniej i USA.

— Rozmawiamy z dwiema firmami. Zapewne, żeby sfinansować przejęcia, rozważymy przeprowadzenie kolejnej emisji akcji — mówi Andrzej Zawistowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu