Senackie komisje skończą prace nad budżetem w poniedziałek

Internet Securities
opublikowano: 25-01-2006, 15:25

Senackie komisje rozpoczną w piątek prace nad przyjętą przez Sejm ustawą budżetową na 2006 rok, wynika z informacji opublikowanej na stronie internetowej izby. Komisja Gospodarki Narodowej rozpatrzy ich opinie na posiedzeniach w sobotę i poniedziałek.

Senackie komisje rozpoczną w piątek prace nad przyjętą przez Sejm ustawą budżetową na 2006 rok, wynika z informacji opublikowanej na stronie internetowej izby. Komisja Gospodarki Narodowej rozpatrzy ich opinie na posiedzeniach w sobotę i poniedziałek.

Posiedzenia Komisji Gospodarki Narodowej zaplanowano na sobotę na godz. 13:00 i na poniedziałek na godz. 10:00.

Senat ma zająć się stanowiskiem komisji na posiedzeniu za planowanym na poniedziałek i wtorek.

Sejm przyjął we wtorek o północy projekt ustawy budżetowej na 2006 rok. W ciągu ośmiu godzin głosowań posłowie odrzucili większość z 220 poprawek, w tym te zgłoszone przez Platformę Obywatelską (PO).

Zgodnie z zapowiedziami rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uzyskało w głosowaniu poparcie Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin (LPR) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Przeciw głosowało PO i Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD).

Po głosowaniu premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że rząd poprosi senatorów o poprawienie ustawy. Według premiera, posłowie za bardzo obcięli pieniądze na obsługę długu publicznego, a także na kancelarię Senatu, premiera i prezydenta.

Jeśli izba wyższa wprowadzi zmiany w ustawie, wróci ona do Senatu. Oznaczałoby to niedotrzymanie 4-miesięcznego terminu na prace parlamentu nad budżetem, co otworzyłoby prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu możliwość rozwiązania Sejmu. (ISB)

tom/mik

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane