Sierakowska apeluje o dopuszczenie Borowskiego do debaty w mediach

Polska Agencja Prasowa SA
04-10-2005, 12:55

Rzeczniczka kandydata na prezydenta Marka Borowskiego, Izabella Sierakowska zaapelowała we wtorek do dziennikarzy o dopuszczenie Borowskiego do udziału w debacie toczonej w mediach między kandydującymi na ten urząd Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim i rzetelne relacjonowanie kampanii wyborczej.

Rzeczniczka kandydata na prezydenta Marka Borowskiego, Izabella Sierakowska zaapelowała we wtorek do dziennikarzy o dopuszczenie Borowskiego do udziału w debacie toczonej w mediach między kandydującymi na ten urząd Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim i rzetelne relacjonowanie kampanii wyborczej.

"Polska nie jest własnością Donalda Tuska ani Lecha Kaczyńskiego. W wyborach prezydenckich reprezentowana jest nie tylko prawica, ale również lewica" - podkreśliła Sierakowska w apelu do Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, przekazanym PAP.

Czytamy w nim także, że obowiązkiem mediów jest rzetelne relacjonowanie kampanii, bez wywierania wpływu na wynik wyborów, a także umożliwienie kandydatom "wszystkich kluczowych opcji politycznych" udziału w debatach prezydenckich.

"W Polsce nie odbyła się jeszcze pierwsza tura wyborów. To w jej wyniku wyłonionych zostanie dwóch kandydatów, którzy będą mogli debatować tylko między sobą" - napisała Sierakowska w apelu.

Zaznaczyła w nim, że Borowski jest jedynym kandydatem lewicy. "Jego wizja Polski jest inna niż wizja przedstawiana przez kandydatów prawicy: Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. Warto ją poznać" - czytamy w apelu.

"Macie Państwo szansę udowodnić, że dla Was najważniejsza jest Polska, jej przyszłość, a nie zwycięstwo jednego z dwóch kandydatów, którzy są preferowani w mediach" - zwróciła się Sierakowska do dziennikarzy.

Dodała, że jest szansa na merytoryczną wymianę poglądów, ale tylko wtedy, jeżeli do debaty obu kandydatów prawicy zostanie dopuszczony Borowski, w jej opinii "najlepiej przygotowany kandydat do pełnienia urzędu prezydenta".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sierakowska apeluje o dopuszczenie Borowskiego do debaty w mediach