SNB mógł ograniczyć interwencje na rynku walutowym

opublikowano: 02-09-2019, 11:47

Pierwszy od siedmiu tygodni spadek depozytów na żądanie może wskazywać, że Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) ograniczył interwencje na rynku walutowym w celu zahamowania umocnienia franka.

Depozyty na żądanie, uważane za wskaźnik aktywności SNB na rynku, spadły o 154 mln CHF w ubiegłym tygodniu. W poprzednim wzrosły o 2,5 mld CHF, a jeszcze tydzień wcześniej o 3,8 mld CHF.

Frank szwajcarski uważany jest za tzw. bezpieczną przystań i inwestorzy kupują go w okresie wzrostu niepewności. W ostatnim czasie działo się tak z powodu eskalacji wojny handlowej USA z Chinami, której skutkiem jest wprowadzenie przez kraje ceł od września. Dodatkowo inwestorzy obawiają się spowolnienia gospodarczego, które ma skłonić Europejski Bank Centralny do luzowania polityki monetarnej 12 września.
W poniedziałek frank umacnia się o 0,1 proc. do 1,0868 za euro. W ubiegłym tygodniu osłabł o 0,4 proc. wobec wspólnej waluty.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu