Soros i Bacon wychodzą ze złota

Znani inwestorzy zmniejszyli swoje zaangażowanie w „złotym” funduszu ETF w ostatnim kwartale. Ale nie wszyscy.

Soros Fund Management, fundusz hedgingowy słynnego Georga Sorosa, zmniejszył zaangażowanie w SPDR Gold Trust, największym „złotym” ETF, aż o 55 proc. do 600 tys. akcji.

Notowania SPDR Gold Trust od początku października
Zobacz więcej

Notowania SPDR Gold Trust od początku października

Moore Capital Management, fundusz hedgingowy Louisa Moore'a Bacona, sprzedał wszystkie posiadane akcje SPDR Gold Trust i zmniejszył zaangażowanie w Sprott
Physical Gold Trust.

Nie wszyscy jednak znani inwestorzy stracili zainteresowanie złotem. Paulson & Co., fundusz hedgingowy Johna Paulsona, największego inwestora SPDR Gold Trust, utrzymał w ostatnim kwartale 2012 roku cały posiadany pakiet 21,8 mln akcji.

Eksperci twierdzą, że decyzje Sorosa i Bacona mogą zaniepokoić inwestorów i nasilić spekulację, że 12-letni rynek byka na złocie może zbliżać się do końca.

Złoto wciąż trzyma Jim Rogers. Mimo pewnych obaw. 

- Nie znam żadnego aktywa, które drożałoby przez 12 lat z rzędu. To budzi obawy. Przydałaby się ładna korekta, więc może już czas – powiedział.

Rogersa martwi także to, że na rynku złota pojawiło się w ostatnim czasie wielu spekulantów.

- To zwykle znak ostrzegawczy – powiedział.

Rogers twierdzi, że nie kupuje, ani nie sprzedaje złota mimo największego spadku kursu od ośmiu lat w ostatnim czasie. Ale jeśli stanieje ono mocniej, zwiększy swoje zaangażowanie na rynku kruszcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg, moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Soros i Bacon wychodzą ze złota