Spokojna reakcja złotego na pozostawienie przez EBC stóp bez zmian

PAP
opublikowano: 02-10-2014, 17:11

Czwartkowa decyzja EBC o pozostawieniu stóp procentowych w strefie euro bez zmian nie wpłynęła na notowania złotego. Cały dzień polska waluta pozostawała w przedziale 4,17-4,18 zł, za dolara trzeba było płacić w granicach 3,30 zł.

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w czwartek pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian. Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi 0,05 proc. EBC obniżył stopę kredytu refinansowego o 10 pkt. bazowych na poprzednim posiedzeniu we wrześniu. Stopa oprocentowania depozytów wynosi minus 0,2 proc. Stopa kredytu wynosi 0,3 proc.

"Rynek na decyzję i konferencję EBC zareagował bardzo spokojnie, gdyż nie przyniosły one dużych zaskoczeń. Dolar nieco słabnie, gdyż nie zostały ogłoszone nowe instrumenty po stronie EBC. W mojej ocenie EBC uważa, że zrobił już dużo i musi poczekać na skutki tych działań" - powiedział szef dilerów mBanku Marcin Turkiewicz.

"Myślę, że w najbliższych dniach złoty utrzyma się w paśmie 4,1650-4,1950. Jeśli jutrzejsze dane z rynku pracy USA okażą się bliskie oczekiwaniom, to nie powinno to wpłynąć na nasz rynek" - dodał Turkiewicz. Dane z rynku pracy w USA za wrzesień zostaną opublikowane w piątek o 14.30.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Spokojna reakcja złotego na pozostawienie przez EBC stóp bez zmian