Spółka Buffetta straciła 2,8 mld USD przez tąpnięcie kursu Kraft Heinz

opublikowano: 22-02-2019, 07:35

Przecena o prawie 20 proc. akcji koncernu spożywczego Kraft Heinz to zła wiadomość dla Berkshire Hathaway, wehikułu inwestycyjnego Warrena Buffetta.

Kraft Heinz, jeden z największych producentów spożywczych na świecie nie osiągnął prognozowanego zysku kwartalnego, bo odpisał 15,4 mld USD wartości marek Kraft i Oscar Mayer. Spowodowało to, że w kwartale zakończonym 29 grudnia spółka miała 12,6 mld USD straty netto. W ujęciu skorygowanym zysk na akcję wyniósł 84 ceny, czyli był o 10 centów niższy niż oczekiwał rynek.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Kraft Heinz zmniejszył kwartalną dywidendę, a co gorsza dostał wezwanie z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczące budzących wątpliwości praktyk księgowych. Spadek kursu spółki o 18 proc. spowodował redukcję wartości pakietu posiadanego przez Berkshire z 15,7 mld USD do 12,9 mld USD.

W 2015 roku Warren Buffett połączył siły z funduszem 3G Capital i doprowadził do fuzji firm Kraft i Heinz. Powstała w jej wyniku piąta spółka spożywcza na świecie to jedna z największych inwestycji Buffetta. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy