Spółka mBanku sprzeda BRE TUiR na rzecz grupy Axa za łącznie 570 mln zł

ISBnews
opublikowano: 12-09-2014, 10:02

Spółka zależna mBanku - Aspiro zawarła z Avanssur SA z grupy Axa umowę dotyczącą sprzedaży 100% akcji BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji (BRE TUiR), podała instytucja. Przewidywana łączna wartość wynagrodzenia z tytułu zawarcia umów z podmiotami z grupy Axa wyniesie ok. 570 mln zł, z czego kwota ok. 180 mln zł będzie rozpoznana przez okres 10 lat.

"Zgodnie z umową sprzedaży akcji sprzedaż 100% akcji BRE TUiR na rzecz Avanssur uwarunkowane będzie zaspokojeniem określonych warunków zawieszających, a w szczególności: (i) uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz (ii) niezgłoszenia sprzeciwu przez Komisję Nadzoru Finansowego" – czytamy w komunikacie.

W ramach transakcji, w związku ze spełnieniem się warunków wskazanych w umowie zostaną również podpisane umowy regulujące długotrwałą współpracę pomiędzy bankiem oraz podmiotami z Grupy Axa w przedmiocie dystrybucji w odniesieniu do produktów w zakresie ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń majątkowych, podano również.

Bank oraz Aspiro będą miały możliwość otrzymania dodatkowego wynagrodzenia typu "earn-out" z tytułu dystrybucji w odniesieniu do produktów w zakresie ubezpieczeń na życie.

BRE TUiR specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego.

Wiosną br. prezes Cezary Stypułkowski mBanku informował, że bank zamierza wyłączyć spółkę BRE Ubezpieczenia z grupy kapitałowej i prowadzi rozmowy z pięcioma partnerami w sprawie powołania joint-venture lub sprzedaży tej spółki. Na początku kwietnia br. mBank podał, że rozpoczyna prace mające na celu wyłonienie optymalnego partnera do współpracy dotyczącej ubezpieczeń w ramach Grupy mBanku.

Aktywa razem mBanku wyniosły 111,95 mld zł na koniec czerwca 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane