Spółka z „czarnej listy” USA chce wejść na giełdę w Hongkongu

opublikowano: 07-01-2020, 13:53

Chińska spółka Megvii, którą władze USA umieściły w październiku na „czarnej liście”, planuje wejście na giełdę w Hongkongu, donosi The Telegraph.

Megvii specjalizuje się w sztucznej inteligencji i opracowała technologię rozpoznawania twarzy. Spółka chce uzyskać równowartość 500 mln USD ze sprzedaży akcji w tzw. pierwotnej ofercie publicznej, której przeprowadzenie planuje po święcie chińskiego Nowym Roku, które rozpoczyna się 25 stycznia.

Amerykanie umieścili Megvii na „czarnej liście” w ubiegłym roku twierdząc, że technologia spółki została wykorzystana przez władze Chin do represji zamieszkującej kraj muzułmańskiej mniejszości Ujgurów. Umieszczenie na liście oznacza, że żadna amerykańska firma nie może dostarczać Megvii sprzętu i oprogramowania bez uzyskania na to pisemnej zgody. Chińska spółka zaprzeczyła, że ma cokolwiek wspólnego z prześladowaniem Ujgurów.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy