Czytasz dzięki

Spółka zdrożała o 1270 proc. przez cztery sesje, nie wiadomo dlaczego

opublikowano: 19-10-2020, 19:33

Akcje notowanej na Nasdaq chińskiej spółki Kaixin Auto Holdings drożeją o ponad 280 proc. w poniedziałek przy potężnym wzroście wolumenu. Operator sieci komisów samochodowych nie przekazywał ostatnio żadnych informacji.

W poniedziałek wolumen handlowanych akcji Kaixin eksplodował do 184 mln i pobił poprzedni jednodniowy rekord z 14 października wynoszący 60,6 mln. Chińska spółka jest dziś najmocniej handlowaną spośród ponad 3,1 tys. notowanych na Nasdaq. Akcje Kaixin zdrożały już o ponad 1270 proc. w ciągu czterech sesji. W środę ich kurs rósł o prawie 267 proc. przy wolumenie 60,6 mln akcji, w czwartek spadał o 32,8 proc. przy wolumenie 6,3 mln akcji, a w piątek rósł o 55,6 proc. przy wolumenie 55,1 mln akcji.

W ostatnim komunikacie, przekazanym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) 26 sierpnia, Kaixin zapowiadał, że po analizie swojego modelu biznesowego zdecydował zakończyć handel używanymi autami. Podkreślał w związku z tym, że jego przychody w drugim kwartale będą „znacząco niższe”, a od trzeciego kwartału mogą być niewielkie. Akcje spółki zanotowały 8 września rekordowo niski kurs 41 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane