Spółki z udziałem Krauzego uspokajają po informacjach o działaniach ABW

ISB
opublikowano: 31-08-2007, 09:23

Po informacjach, że Ryszard Krauze jest poszukiwany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), spółki, w których ma on znaczące udziały - Bioton, Prokom Software, Petrolinvest i Polnord - wydały komunikaty, w których zapewniają, że ich działalność przebiega bez zakłóceń.

"W nawiązaniu do przekazanych przez media informacji, dotyczących pana Ryszarda Krauze, Bioton SA informuje, że jej działalność przebiega bez zakłóceń, zgodnie z założonymi planami i przyjętą strategią, publikowanymi w raportach okresowych" - podał Bioton w komunikacie w nocy z czwartku na piątek.

Podobnie brzmi oświadczenie Polnordu: "W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi pana Ryszarda Krauze zarząd Polnord SA informuje, że plany biznesowe spółki realizowane są na bieżąco, w sposób niezakłócony, zgodnie z przyjętą strategią, która zakłada budowę i sprzedaż 1,1 mln m. kw. PUM w ciągu najbliższych 6 lat".

W czwartek rano ABW zatrzymała byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Janusza Kaczmarka, byłego szefa policji KOnrada Kornatowskiego i obecnego prezesa PZU Jaromira Netzla. Prokuratura potwierdziła też doniesienia mediów, że trwają poszukiwania Ryszarda Krauze w związku z tymi zatrzymaniami. Według mediów, przebywa on obecnie na urlopie poza Polską. "Wprost" podał, że za Krauzem może zostać wysłany międzynarodowy list gończy.

Akcja ABW jest efektem śledztwa, które ma wyjaśnić, kto ostrzegł Andrzeja Leppera o operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) w resorcie rolnictwa za czasów jego kierownictwa. Akcja ta miała dowieść korupcji w ministerstwie.

Informacje te spowodowały spadki kursów akcji spółek, których akcjonariuszem jest Krauze - wartość jego udziałów spadła w czwartek o 697 mln zł.

Największy spadek, o 19,8%, odnotował Petrolinvest. Akcje Biotonu potaniały o 7,9%, Prokomu - o 8,7%, ABG - o 6,3%, Asseco Poland - o 6,1%, Pol-Aqua - o 7,5%, Polnordu - o 13,5%. Indeks WIG spadł w czwartek o 1,5%. (ISB)

tom

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane