Spór o opłacenie czarteru samolotu dla prezydenta może skończyć się w sądzie

IAR
opublikowano: 21-12-2008, 18:11

Spór o opłacenie czarteru samolotu, którym prezydent udał się na październikowy szczyt Unii Europejskiej, może skończyć się w sądzie. Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki w rozmowie z TVP Info zapowiada drogę sądową, jeśli nie pomogą kolejne pisma wzywające do zapłaty Kancelarię Premiera.

Kownacki tłumaczy, że gdy jakaś firma w ostatniej chwili wycofa się z usługi, którą miała świadczyć, to musi za to ponieść finansowe konsekwencje. "Rachunek za samolot traktujemy jak każdy inny" - zapewnia prezydencki minister.

Samolot wyczarterowała w październiku Kancelaria Prezydenta, by Lech Kaczyński mógł polecieć na unijny szczyt w Brukseli. Stało się to po tym, jak rząd odmówił Kaczyńskiemu samolotu. Tomasz Arabski, szef Kancelarii Premiera tłumaczył wówczas, że Tu-154 musi być w Brukseli do dyspozycji Donalda Tuska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane