Sprzedaż domów na Manhattanie spadła do 10-letniego minimum

opublikowano: 02-04-2019, 19:33

W pierwszym kwartale 2019 r. sprzedaż domów na Manhattanie spadła do najniższego poziomu od dekady.

Był to szósty z rzędu kwartalny spadek. Łącznie odnotowano 2121 transakcji, co jest najniższą wartością do pierwszego kwartału 2009 r., wynika z danych rzeczoznawcy Miller Samuel i brokera Douglas Elliman Real Estate.

Widok na Manhattan, Nowy Jork
Zobacz więcej

Widok na Manhattan, Nowy Jork fot. Bloomberg

Mediana cen sprzedaży apartamentów wyniosła 1,08 mln USD, co oznacza 0,2 proc. spadek względem analogicznego okresu 2018 r. Ceny spadły we wszystkich kategoriach wielkości nieruchomości. Najmocniej bo aż o 21 proc. spadła cena sprzedaży mieszkań z trzema sypialniami do 2,78 mln USD.

Pod koniec pierwszego kwartału na Manhattanie było 6 673 domów na sprzedaż, o 8,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Sprzedanie ich wszystkich zajęłoby 9,4 miesiąca, czyli o miesiąc dłużej niż przed rokiem.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy