Startuje wodny raj pod Mszczonowem

opublikowano: 18-02-2020, 22:00

Izraelski potentat kinowy zainwestował na Mazowszu już 170 mln EUR. Zapowiada, że akwapark to dopiero pierwszy etap przedsięwzięcia.

Wręcza, której nikt do tej pory nie potrafił pokazać na mapie, może stać się teraz sławna na całą Europę Środkowo- Wschodnią. To tam startuje właśnie Suntago Wodny Świat, jak twierdzi inwestor — największy park wodny w Europie. Oficjalnie będzie otwarty 20 lutego. W promieniu kilkuset kilometrów, jeśli brać pod uwagę skalę , może konkurować jedynie z położonym pod Berlinem Tropical Island. To, co zobaczą pierwsi odwiedzający, to dopiero pierwszy etap projektu Park of Poland. Drugi to budowa największego parku tematycznego w regionie, z towarzyszącymi mu hotelami, centrum konferencyjnym, wystawienniczym, kinami, centrum handlowym.

NIE TYLKO AQUAPARK: Drugiego takiego parku wodnego nie ma w naszej części Europy. To jednak tylko pierwszy etap planów izraelskiego biznesmena w tej okolicy.
Fot. ARC

— Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą, jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie — mówi Idan Greidinger, prezes Park of Poland, spółki zależnej izraelskiej grupy Global City Holdings (GCH), która jest jedynym inwestorem parku.

Do tej pory na budowę i uruchomienie obiektu inwestor wydał 170 mln EUR.

— Zrobiliśmy wszystko, aby przekraczając próg Suntago goście nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę, jakiej oczekują — zapewnia Idan Greidinger. Obiekt ma być namiastką tropikalnego urlopu — w klimacie o temp. 32 st. C. i otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata. Goście mogą korzystać z basenów rekreacyjnych, a także leczniczych basenów termalnych, saun oraz oferty spa&wellnes.Amatorzy rozrywki znajdą tu największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w Europie, basen z falą, rwącą rzekę i rzekę przygód. Cały obiekt dzieli się na trzy strefy tematyczne — Jamango, Relax, Saunaria. Do dyspozycji są też miejsca noclegowe w hotelu Suntago Village. Osobą, która stoi za tym przedsięwzięciem, jest Moshe (Mooky) Greidinger, należący do trzeciego pokolenia izraelskich biznesmenów działających w branży kinowo-rozrywkowej. W 1999 r. założył Global City Holdings (wcześniej Cinema City International), które poprzez spółki zależne prowadzi działalność w branżach rozrywkowej i nieruchomości.

Global City Holdings jest największym udziałowcem w Cineworld, drugim największym operatorze kin na świecie, właścicielu największej sieci kin w Polsce — Cinema City. GHC ma również portfel nieruchomości komercyjnych w czterech krajach — Bułgarii, Polsce, Izraelu i Czechach. Partnerem strategicznym Park of Poland jest Unternehmensgruppe WUND, a sponsorami strategicznymi akwaparku Suntago — Samsung oraz właściciel marki Pepsi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane