Świętokrzyskie ułatwi firmom kontakty

PAP, DI
16-02-2015, 00:00

Stworzenie sieci powiązań między przedsiębiorcami działającymi w branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej ma ułatwić powstająca w Świętokrzyskiem internetowa platforma.

Powstaje ona z inicjatywy Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. Mają dzięki niej komunikować się m.in. ośrodki SPA, uzdrowiska, hotele, lokale gastronomiczne. Turystyka zdrowotna i prozdrowotna jest jedną z tzw. inteligentnych specjalizacji województwa, czyli gałęzią gospodarki zaliczaną w regionie do najbardziej obiecujących i mogącą liczyć na szczególne wsparcie w nowym okresie budżetowym Unii Europejskiej (2014-20).

Internetowa platforma współpracy jest kolejnym działaniem RCNT w Podzamczu Chęcińskim na rzecz branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej.

— Do tej pory organizowaliśmy regularne spotkania animacyjne dla przedsiębiorców z tej branży. Ośmiu z nich wysłaliśmy do Londynu na największe targi turystyki medycznej w lipcu 2014 r. — powiedział Jakub Czaplarski, kierownik działu rozwoju RCNT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Świętokrzyskie ułatwi firmom kontakty