Czytasz dzięki

System przyjmie tylko najnowszy PIT-11

opublikowano: 13-01-2020, 22:00

Wyłącznie w wersji 25. pracodawcy będą mogli przesyłać elektronicznie urzędom skarbowym informacje PIT-11 o ubiegłorocznych dochodach pracowników i zleceniobiorców, a także pobranych zaliczkach podatkowych.

W komunikacie Ministerstwa Finansów (MF) w tej sprawie wyjaśniono, że innej możliwości nie będzie. Ma to zapobiec wysyłaniu informacji na formularzach z poprzednich lat. We wcześniejszych wariantach nie ma pól na wpisanie przychodów zwolnionych z podatku, uzyskiwanych przez osoby do 26 roku życia. Tak zwany zerowy PIT dla młodych obowiązuje od sierpnia 2019 r. Dopiero najnowszy wzór PIT-11 to uwzględnia. MF podaje, że od lutego przywróci możliwość złożenia innych wersji formularza. Będą one potrzebne do składania korekt za ubiegłe lata.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane