Szef Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd odchodzi

opublikowano: 16-11-2020, 14:06

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay Clayton, ustąpi ze stanowiska pod koniec tego roku, pisze Reuters, powołując się na doniesienia “The New York Timesa”.

Jay Clayton kierował SEC przez ostatnie trzy i pół roku. W tym czasie przeprowadzono szereg poważnych zmian na rynkach finansowych, w tym rozbudowanie systemu kar dla podmiotów, które nie przestrzegają regulacji. W roku fiskalnym 2020 było to 4,68 mld USD, co stanowi nowy rekord.

„Praca u boku niezwykle utalentowanych i zaangażowanych pracowników SEC była punktem kulminacyjnym mojej kariery” – stwierdził ustępujący szef. Jego kadencja wygasłaby w czerwcu 2021 roku.

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd tradycyjnie ustępują, gdy kończy się kadencja prezydenta, który ich powoływał. Rezygnacja Jaya Claytona następuje na dwa miesiące przed objęciem urzędu przez Joe Bidena. Wśród potencjalnych następców wymieniany jest m.in. prokurator z Manhattanu Preet Bahrara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane