Szefowie VW godzą się na duże cięcie premii

opublikowano: 13-04-2016, 11:58

Wysokiej rangi menedżerowie Volkswagena są gotowi zaakceptować duże obniżki premii rocznej, ogłosił Stephan Weil, premier Dolnej Saksonii, gdzie znajduje się siedziba niemieckiego koncernu.

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że szefowie Volkswagena nie godzili się na całkowitą rezygnację z premii, co miało być reakcją na skandal wywołany ujawnieniem we wrześniu w USA manipulowania pomiarem emisji spalin w autach spółki z silnikami diesla. Afera może spowodować straty miliardów euro przez niemiecki koncern.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

- Już w listopadzie prezes Matthias Mueller wyraził oczekiwanie zaciskania pasa – powiedział Weil. - To zgodne z opinią regionalnego rządu, który wierzy, że potrzebny jest jasny sygnał w tej sprawie – dodał.

Dolna Saksonia jest znaczącym akcjonariuszem Volkswagena, który z kolei jest największym pracodawcą w regionie.  

Weil ujawnił, że otrzymał we wtorek pismo z Volkswagena, w którym poinformowano iż „rada nadzorcza i zarząd zgodziły się, że w obecnej sytuacji powinien zostać wysłany sygnał w kwestii wynagrodzenia zarządu”. Premier Dolnej Saksonii poinformował, że dyskutowane są różne modele rozwiązania sprawy premii, ale zostaną one zdecydowanie obniżone. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu