Szmajdziński: Farfał jeszcze długo porządzi TVP

PAP
opublikowano: 20-02-2009, 08:19

Dopiero w sierpniu lub wrześniu dobiegnie końca proces legislacyjny nowej ustawy medialnej, zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD).

Rozmówca "Wyborczej" jest zdania, że prezydent ustawy nie zawetuje, ale istnieje obawa, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Wtedy sprawdzi się najbardziej pesymistyczny scenariusz, że ustawa zacznie obowiązywać pod koniec roku.

Szmajdziński jest zdania, że nie ma możliwości wcześniejszego zwolnienia z funkcji obecnego szefa telewizji Piotra Farfała i to nawet w sytuacji gdyby prezydent, razem z Sejmem i Senatem, odrzucił sprawozdanie KRRiT.

Rada ma czas na przekazanie sprawozdania do 31 marca. Sejm i Senat mogą je odrzucić najwcześniej pod koniec kwietnia. Jeśli i prezydent by go nie podpisał, to Rada automatycznie przestaje istnieć. Ale procedury z wyborem nowej Rady potrwałyby z miesiąc. A potem nowa KRRiT musiałaby wybrać nową radę nadzorczą TVP - to kolejny miesiąc. I dopiero ona mogłaby odwołać Farfała, już po wyborach do Parlamentu Europejskiego, mówi Szmajdziński. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Szmajdziński: Farfał jeszcze długo porządzi TVP