Tajlandia rozważa wprowadzenie paszportów szczepionkowych

  • Paweł Makosz
opublikowano: 08-03-2021, 16:28

Tajlandia jest coraz bliżej wprowadzenia tzw. paszportów szczepionkowych. Dokument ma pomóc w ponownym otwarciu branży turystycznej.

Wicepremier i minister zdrowia Anutin Charnvirakul poinformował, że mieszkańcy, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, dostaną zaświadczenia umożliwiające im wyjazd za granicę. Osoby posiadające ten dokument nie będą podlegały 14-dniowej kwarantannie po powrocie do kraju.

Plan związany z wprowadzeniem dokumentów potwierdzających zaszczepienie jest jak dotąd najsilniejszym sygnałem ze strony władz Tajlandii o ich zamiarze szerszego otwarcia granic dla turystów.

Rządzący mają nadzieję, że Tajlandia stanie się przykładem dla innych państw, które również zdecydują się wprowadzić podobne zaświadczenia. Na ich podstawie pojawiłaby się możliwość zwalniania turystów z przymusowej izolacji.

– Zwolnienie z kwarantanny pozostaje najlepszym sposobem wspierania branży turystycznej - powiedział prezes Thai Airlines, Charamporn Jotikasthira.

Alex Kraus

W zamieszkanej przez 69,43 mln osób Tajlandii odnotowano w poniedziałek jedynie 136 nowych infekcji. Od początku pandemii na koronawirusa zachorowało 25 777 osób, z czego 85 zmarło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane