"The New York Times" przeniesie część biura w Hongkongu do Seulu

ARŻ
opublikowano: 15-07-2020, 08:06

„The New York Times” poinformował, że dziennikarze napotykają na problemy z uzyskaniem pozwoleń na pracę w Hongkongu. Jest to związane z wprowadzeniem przez Chiny nowego prawa bezpieczeństwa, pisze Reuters.

W przyszłym roku gazeta przeniesie cyfrowy zespół dziennikarzy, który stanowi ok. 1/3 personelu w Hongkongu, do stolicy Korei Południowej. Posunięcie to ma negatywny wpływ na status miasta jako centrum medialnego w Azji.

„Biorąc pod uwagę niepewność, planujemy dywersyfikację geograficzną naszych redaktorów. Pozostaniemy obecni w Hongkongu i będziemy starać się utrzymać zasięgi” – stwierdziła rzeczniczka „The New York Times”.

Inne międzynarodowe media, w tym Wall Street Journal, Financial Times i Agence France-Presse, również mają siedziby w Hongkongu. Reuters przeniósł swój azjatycki oddział do Singapuru w 1997 roku, kiedy region wrócił pod chińską administrację.

Nowe prawo bezpieczeństwa narodowego, które otwiera furtkę do karania za to, co Chiny powszechnie określają jako secesję, wywrotową działalność, terroryzm i zmowę z obcymi siłami, podsyciło obawy o wolność słowa i wolność mediów w Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane