Czytasz dzięki

TikTok zapowiada szybkie opuszczenie z Hongkongu

opublikowano: 07-07-2020, 07:23

TikTok ogłosił, że z powodu wprowadzenia przez Chiny w Hongkongu nowego prawa o bezpieczeństwie państwowym, w najbliższym czasie opuści ten rynek.

- W związku z ostatnimi wydarzeniami zdecydowaliśmy wycofać aplikację TikTok z Hongkongu – powiedział BBC rzecznik spółki.

TikTok to aplikacja chińskiego ByteDance dedykowana rynkom zagranicznym. Jej wersja dostępna w Chinach nazywa się Douyin.

Wprowadzone niedawno przez Chiny w Hongkongu prawo o bezpieczeństwie państwowym przewiduje surowe kary za działalność wywrotową, separatystyczną i terrorystyczną oraz spiskowanie z zagranicą. Krytycy wskazują, że w praktyce znosi ono swobodę wypowiedzi i dotychczasową częściową autonomię Hongkongu.

Facebook, WhatsApp, Twitter, Google i Telegram ogłosiły, że zmienią sposób działania w Hongkongu z powodu wprowadzenia nowego prawa. Zapowiedziały, że dokonują oceny sytuacji i nie stosują się do żądań lokalnej policji o dane użytkowników. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane