To może być najgorszy miesiąc złota w tym roku

opublikowano: 28-09-2017, 15:29
aktualizacja: 28-09-2017, 15:30

Notowania złota zmierzają do zakończenia miesiąca największym spadkiem w tym roku.

Ostatnim ciosem jest umocnienie dolara po zapowiedzi reformy podatkowej w USA. Cena złota z grudniowych kontraktów wynosi 1287,64 USD za uncję i zmienia się w czwartek niewiele. Od początku miesiąca kruszec staniał już o prawie 3 proc., co tłumaczone jest optymistyczną oceną gospodarki USA i oczekiwaniem na wzrost stóp procentowych w tym kraju. 

Notowania złota we wrześniu (zmiana procentowa)
Zobacz więcej

Notowania złota we wrześniu (zmiana procentowa)

Tymczasem "złote" fundsze ETF trzymają najwięcej kruszcu od listopada ubiegłego roku po niedawnym wzroście napięcia w relacjach między USA i Koreą Północną.

- Uwaga Waszyngtonu przesunęła się teraz ze źle realizowanej legislacji dotyczącej systemu ochrony zdrowia na bardziej przyjazne wzrostowi kwestie, jak cięcie podatków i ich reforma – skomentował Ed Meir, analityk INTL FCStone w Nowego Jorku.

W środę kurs zamknięcia złota wypadł po raz pierwszy od lipca poniżej 50-dniowej średniej ruchomej. To niedźwiedzi sygnał. Kiedy stało się podobnie w czerwcu, złoto staniało o prawie 4 proc. w trzy tygodnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu