To może być najgorszy miesiąc złota w tym roku

aktualizacja: 28-09-2017, 15:30

Notowania złota zmierzają do zakończenia miesiąca największym spadkiem w tym roku.

Ostatnim ciosem jest umocnienie dolara po zapowiedzi reformy podatkowej w USA. Cena złota z grudniowych kontraktów wynosi 1287,64 USD za uncję i zmienia się w czwartek niewiele. Od początku miesiąca kruszec staniał już o prawie 3 proc., co tłumaczone jest optymistyczną oceną gospodarki USA i oczekiwaniem na wzrost stóp procentowych w tym kraju. 

Zobacz więcej

Notowania złota we wrześniu (zmiana procentowa)

Tymczasem "złote" fundsze ETF trzymają najwięcej kruszcu od listopada ubiegłego roku po niedawnym wzroście napięcia w relacjach między USA i Koreą Północną.

- Uwaga Waszyngtonu przesunęła się teraz ze źle realizowanej legislacji dotyczącej systemu ochrony zdrowia na bardziej przyjazne wzrostowi kwestie, jak cięcie podatków i ich reforma – skomentował Ed Meir, analityk INTL FCStone w Nowego Jorku.

W środę kurs zamknięcia złota wypadł po raz pierwszy od lipca poniżej 50-dniowej średniej ruchomej. To niedźwiedzi sygnał. Kiedy stało się podobnie w czerwcu, złoto staniało o prawie 4 proc. w trzy tygodnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / To może być najgorszy miesiąc złota w tym roku