Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 10 IV 2020

opublikowano: 10-04-2020, 07:39

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Tak duży wzrost liczby rachunków maklerskich jak w marcu odnotowano 9 lat temu. Szturm klientów zainteresowanych giełdą przeżył zwłaszcza ING Bank Śląski. Więcej…

2. Kraje OPEC+ z wyjątkiem Meksyku zgodziły się na zmniejszenie produkcji od maja o 10 mln baryłek dziennie, od czerwca o 8 mln baryłek, a od stycznia 2021 r. o 6 mln baryłek.

Wcześniej Saudyjski minister energii powiedział w piątek, że to, czy OPEC+ uzgodni cięcie wydobycia ropy o ponad 10 mln baryłek ropy dziennie zależy od tego, czy w redukcji zgodzi się uczestniczyć Meksyk, pisze Reuters.

3. Najbliższe miesiące będą dla złotego ciężkim czasem, zapowiadają specjaliści instytucji finansowych. Więcej…

4. Santander Bank Polska szacuje, że w związku z decyzją RPP o obniżkach stóp procentowych grupa straci na odsetkach od 380 do 450 mln zł, ocenił bank w czwartkowym komunikacie.

5. "Jestem prawie pewien, że obecnie jesteśmy już w szczytowym punkcie pandemii koronawirusa w USA. Teraz będziemy szli w dół", powiedział w czwartek wieczorem czasu miejscowego prezydent Donald Trump, podczas briefingu prasowego w Białym Domu.

6. Takiego programu motywacyjnego GPW jeszcze nie widziała. Do menedżerów CD Projektu trafią akcje o wartości blisko 2 mld zł. Najpierw jednak wyłożą ponad 140 mln zł. Więcej…

7. Dzień po plotkach o powiązaniu PGE z kopalniami PGG prezes pierwszej firmy zapowiedział zamykanie projektów niezwiązanych z podstawową działalnością. Więcej…

8. Ostatnia przed świętami sesja na amerykańskich rynkach akcji zakończyła się wzrostem S&P500 o 1,4 proc., średniej Dow Jones o 1,2 proc., a Nasdaq o 0,8 proc. W skróconym tygodniu S&P500 zyskał 12,1 proc., Dow Jones 12,7 proc., a Nasdaq 10,6 proc. Więcej…

9. Stowarzyszenie Mieszkanicznik, skupiające 3 tys. członków, przygotowało poradnik dla najemców nieruchomości. Więcej…

10. GetBack szykuje pierwsze płatności układowe. By dostać pieniądze trzeba podać poprawne dane. Więcej…

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane