To musisz wiedzieć dziś rano 11 VII 2019

opublikowano: 11-07-2019, 07:44

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów.

Temat dnia

Fundusze inwestujące w papiery dłużne dały sporo zarobić w pierwszym półroczu. Opłaciło się podejmowanie większego ryzyka. Więcej…

Ze spółek i o spółkach

PPK. Ze względu na inny sposób zaksięgowania opłaty przekształceniowej obniżony, w projekcie ustawy likwidującej OFE, początkowy limit zaangażowania w krajowe akcje do 80 proc. aktywów, znaczy niemal dokładnie to samo, co wcześniejszy, 90-proc. limit - wyjaśnił PAP Biznes prezes PFR Paweł Borys. Więcej…

PGNiG. Czy dla państwowego sprzedawcy gazu, którego akcje są najtańsze od dwóch lat, idą lepsze czasy? To zależy od kierunku, w którym podążą ceny paliwa. Więcej…

Prognozy. Analitycy DM mBanku obniżyli do neutralnej alokację dla akcji. Podpowiadają, które są warte uwagi, ale lista nie jest obszerna. Więcej…

Vistal. Zgromadzenie wierzycieli przyjęło propozycje układowe. Więcej…

CI Games. Spółka odwołała prognozę przepływów pieniężnych. Więcej…

Wczoraj na rynkach

USA – Szef Fedu poprawił nastroje inwestorów

USA – S&P500 powyżej 3000 pkt. po raz pierwszy w historii

Polska – Indeksy lekko wzrosły

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

99 lat temu na Warmii, Mazurach i Powiślu odbył się plebiscyt; większość uczestników opowiedziała się za przynależnością terenów plebiscytowych do Niemiec.

76 lat temu miała miejsce zbrodnia wołyńska. W latach 1943-1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło około 100 tys. Polaków, zamordowanych przez oddziały UPA i ludność ukraińską. W wyniku odwetu zginęło 10-12 tys. Ukraińców.

67 lat temu z Rotterdamu w Holandii w pierwszą podróż wypłynął statek pasażerski "Stefan Batory"; w latach 70. i 80. XX wieku był flagowym statkiem Polskich Linii Oceanicznych.

39 lat temu w WSK PZL Świdnik założony został Komitet Strajkowy.

27 lat temu sejm powołał rząd Hanny Suchockiej, która jako pierwsza kobieta w historii Polski objęła stanowisko premiera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu