To musisz wiedzieć dziś rano 13 XII 2019

opublikowano: 13-12-2019, 07:35

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1.  USA i Chiny osiągnęły w czwartek częściowe porozumienie handlowe - informują amerykańskie media. Zgodnie z nim w niedzielę nie wejdą w życie zapowiadane wcześniej przez Waszyngton 10-procentowe karne cła na wybrane produkty importowane z Chin, m.in. laptopy.

ARC

2. Doniesienia o osiągnięciu przez USA i Chiny porozumienia w sprawie częściowej umowy handlowej wywołały euforię na azjatyckich rynkach, donosi Reuters.

3. Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin, wynika z ogłoszonych w piątek częściowych oficjalnych rezultatów czwartkowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

4. Rezygnacja Małgorzaty Iwanicz-Drozdowskiej, z powodów osobistych, zbiegła się w czasie z działaniami nadzoru wobec Aliora, w którego organach profesor zasiadała od lat

5. mBank przedstawił strategię do 2023 r. Może to dziwić, bo zgodnie z wolą właściciela — Comerzbanku, ma zostać sprzedany do końca przyszłego roku.

6. Aktywa z gospodarek rozwijających się mają przed sobą coraz lepsze perspektywy, oceniają specjaliści.

7. Mało pieniędzy w TFI, mało chętnych do PPK, rozbiór OFE i słabe wyniki spółek — z tego dla rodzimej giełdy nie wyniknie nic dobrego, oceniają analitycy DM mBanku.

8. Wezwanie Orlenu na Energę uruchomiło spekulacje dotyczące Tauronu. Jego prezes uważa, że warto tworzyć duże firmy. Więcej…

9. Marta Czajkowska-Bałdyga z Haitong Banku obniżyła o 50 proc. cenę docelową Alior Banku i o 44 proc. wycenę Banku Millennium. Więcej…

10. Ciekawie powinno być wokół Mabionu, którego kurs wczoraj mocno spadł.

Dla śledzących polskie biotechy: Mabion robi jutro o 8:15 telekonferencję z udziałem https://t.co/aCApGGtmL5 M. Wieczorka, bo widocznie proces rejestracji leku na rynku unijnym nie przebiega tak, jak oczekiwano. Więcej szczegółów z samego rana na https://t.co/pHmLTsdWBH

Kalendarium

Kolejne dane o inflacji spłyną ze Słowacji (9), Hiszpanii (9) i Polski (10). Raport GUS będzie stanowił finalne opracowanie — według wstępnego w listopadzie inflacja w Polsce wyniosła 2,6 proc. Ostatnim makroekonomicznym akcentem dnia będą dane o sprzedaży detalicznej w USA (14.30).


 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane