To musisz wiedzieć dziś rano 23 X 2019

opublikowano: 23-10-2019, 07:06

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Na razie nici z brexitu – brytyjska Izba Gmin poparła we wtorek w pierwszym głosowaniu rządowy projekt ustawy o porozumieniu ws. wystąpienia z UE, ale odrzuciła plan, by procedowanie ustawy zakończyć w ciągu zaledwie trzech dni. To stawia pod znakiem zapytania brexit w dniu 31 października.

Co na to Unia? Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, zarekomenduje, by 27-ka się na to zgodziła.

2. Niepokój wokół brexitu stał się pretekstem do pozbywania się akcji przez inwestorów z Wall Street.

3. Ciekawe wnioski z konferencji o rynku najmu: właściciele mieszkań na wynajem nieprędko będą musieli się mierzyć z konkurencją inwestorów instytucjonalnych. Zysków nie podbierze im też państwo — przynajmniej na razie.

4. Tymczasem deweloperzy na razie nie myślą o "szyciu" oferty dla "odfrankowionych" przez sądy. A to potencjalnie kilkadziesiąt (kilkaset) tysięcy nowych klientów. Więcej...

5. W tym roku dużo mówiło się o odwróceniu krzywej rentowności obligacji amerykańskich. Krzywa się odwróciła (co historycznie było sygnałem zbliżającej się recesji), ale teraz znów jest "normalna". Czego to zapowiedź?

6. Na NewConnect zadebiutuje dziś kolejny producent gier. Więcej...

7. W ofercie Alior TFI pojawiły się dwa nowe fundusze.

8. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej na wniosek LiveChatu wydał spółce interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego, dotyczącą CIT i zagadnień związanych z preferencyjnym opodatkowaniem dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej. Więcej...

9. Wrześniowe dane o budownictwie są lepsze od oczekiwań, ale kolejne miesiące zapowiadają chude lata. Więcej...

10. Polski rynek mocy jest o 1 mld zł droższy niż przewidywano i wspiera głównie elektrownie węglowe z państwowej grupy PGE. Trzeba to zmienić — uważa think tank Forum Energi

Kalendarium

NOWAGALA - Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 0,75 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Cerrad sp. z o.o.
Kęty - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2019 roku.
10:00 Polska: Stopa bezrobocia Okres: wrzesień. Poprzednia wartość: 5,2%. Prognoza: 5,1%
Świat
15:00 USA: Indeks cen nieruchomości - FHFA Okres: sierpień. Poprzednia wartość:0,4% mdm

Historia

92 lata temu w Radomiu urodził się Leszek Kołakowski, filozof, historyk filozofii, eseista; wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego; od 1970 r. na emigracji, profesor Uniwersytetu w Oksfordzie; autor m.in. dzieła "Główne nurty marksizmu. Powstanie-rozwój-rozkład".

75 lat temu w Lublinie utworzono Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

72 lata temu w Starogardzie Gdańskim urodził się Kazimierz Deyna, piłkarz ŁKS Łódź, Legii Warszawa, Manchesteru City i San Diego Sockers; w reprezentacji Polski wystąpił 97 razy, strzelił 41 goli; na mistrzostwach świata w RFN w 1974 r. wspólnie z drużyną zajął trzecie miejsce; złoty medalista olimpijski z Monachium w 1972 r. i srebrny z Montrealu w 1976 r.

62 lata temu w Krakowie urodził się Adam Nawałka, piłkarz, trener; wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Argentynie (1978); przez całą karierę ligową związany z Wisłą Kraków; od 2013 r. selekcjoner reprezentacji Polski, z którą dotarł do ćwierćfinału Euro 2016; w październiku 2017 reprezentacja zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w Rosji 2018.

14 lat temu odbyła się druga tura wyborów prezydenckich, w których Lech Kaczyński (54,04 proc.) pokonał Donalda Tuska (45,96 proc.).

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy